دبیر اجرایی:
خانم دکتر رعنا برازنده

کادر اجرایی:

  • خانم زهرا حقیری
  • خانم الهه جعفری
  • آقای صادق شاهیان نطنزی
  • آقای مهران تقی زاده
  • علی جعفرمحمدی (مسئول پورتال)

معرفی پویش
سرطان پستان توده ای است که در سلول های پستان شروع به رشد می کند. در ایران سالانه حدود 14هزار نفر به سرطان پستان مبتلا می شوند و 6 هزار نفر به دلیل این سرطان فوت می کنند. نکته مهم این که اگر بیماری سرطان پستان زود تشخیص داده شود و درمان های لازم به بیماران ارائه شود، اکثر بیماران زنده می مانند. به دلایل فوق، مرگ و میر ناشی از سرطان پستان در کشورهای در حال توسعه مانند ایران، بسیار بالاتر از کشورهای توسعه یافته است.
در واقع در کشورهای پیشرفته که برنامه های پیشگیری و کنترل سرطان پستان را بیشتر و بهتر اجرا کرده اند، میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پستان بسیار کمتر است. ما جمعی از پزشکان متخصص، بیماران رها یافته از سرطان پستان، اساتید، پژوهشگران دانشگاهی و هنرمندان، خود را جزئی کوچک از مردم ایران می‌دانیم و بر آنیم که سفیر آگاهی و امید برای مردم عزیز، بیماران مبتلا به سرطان و خانواده های آن‌ها باشیم.

هدف پویش
خیریه شمس در راستای ماموریت آموزشی خود، پنجمین پویش سالیانه خود را در خصوص سرطان پستان با همکاری موثر سایر سازمان های مرتبط با همایش های مردمی، با هدف آگاه سازی بانوان در مورد علل و عوامل موثر بر سرطان پستان و راه های پیشگیری از ابتلا به آن، برگزار می‌کند.

پویش ملی «سرطان پستان»، منبعی معتبر برای آگاهی رسانی درباره سرطان پستان است و زیر نظر موسسه مردم نهاد شناخت و مهار سرطان (خیریه شمس) می‌کوشد تا با بهره‌مندی از دانش و تجربه محققان و متخصصان انستیتو کانسر و سایر محققان و متخصصان کشور، نسبت به ارتقاء آگاهی مردم، بیماران مبتلا به سرطان پستان و خانواده‌های آن‌ها اقدام کند و به شناخت و مهار سرطان پستان در پهنه ایران عزیز مدد رساند.
ما بر اساس شواهد علمی، اطمینان داریم سرطان قابل پیشگیری و درمان است و آغاز این بیماری، لزوما به معنای پایان زندگی نیست. بنابراین در این راستا تلاش می‌کنیم سطح آگاهی های آحاد مردم را در خصوص پیشگیری، تشخیص به‌موقع بیماری، تشخیص و درمان استاندارد و مراقبت‌های حمایتی و تسکینی سرطان افزایش دهیم.

ارسال نظر و سوالات:

  • (تکمیل این بخش اختیاری است)
  • (تکمیل این بخش اختیاری است)
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .